comments 7

Üç kuruşluk insanlar için kredi çekiyoruz…

Merhabalar! Uzun süredir başlık hakkında düşünüyorum ve sanırım bu yazımda bu konuda atıp tutacağım.

Kimler için neler yapıyoruz Allah aşkına? Belki de bir daha hiç görmeyeceğimiz, otobüsteki, sokaktaki öylesine bir insanın bizim hakkımızdaki düşünceleri için endişelendik bugün de yine… Saçma sapan insanlar için üzdük kendimizi. Çok fazla değer veriyoruz bence… Bu matematik dersinde yaptığımız bir işlem olarak kalsaydı keşke. Üzülmezdik.

Bizi mutsuz eden insanları çıkaralım hayatımızdan diyorum. Bunu yapmak dünyanın en zor işlerinden biri belki ama bir insan kendisi için yaşamıyorsa asıl zorluk bu bence. Çünkü bunu yapmadığımızda kendimizi, kelimelerimizi, her şeyimizi bu “hiçler” ve “üç kuruşluklar” için harcıyoruz. Bitiyoruz, tükeniyoruz. Krediler çekiyoruz ve bunu her saniye geçmekte olan zamanla ödüyoruz.

Hayatta olmamızın asıl amacının insan ilişkileri olduğunu sanmıyorum. Ancak biz inatla asıl olay bu gibi davranıyoruz. Canavarlaşıyoruz, kırıp döküyoruz. O onu demiş, bu bunu söylemiş. Gerçekten bu kadar basit ve saçma olamaz bence.

Bugün de böyle bitti işte 🙂

Depresif bir ruh halinin ürünü değil de daha çok aklımda olan bir şeyi dile getirmek ve içimden atmak adına yazılmış bir yazıydı. En çok değeri kendine vermeyi unutma ve tabii ki mutlu kal! 🙂

7 Comments

    • Pinquitte

      Başarılı olamıyoruz ne yazık ki :/ İnsan yaşayan, düşünen, konuşan bir varlık olduğundan bir anda yoluna devam edemiyor kimse ne yazık ki Spotty 🙂

Leave a Reply