comment 0

The Longest Ride (2015) “Gözbebeğim Ruth…”

Selam ahali!

Birkaç gün önce Lacivert’in blogunda bahsettiği Popcorn Time programını kurdum ve çok sevdim. Bağlantı verdiğim yerdeki yazıya bir göz at, dizi ve film delisi biriysen kesinlikle sen de seveceksin!

Programın “Filmler” bölümündeki afişlerden en çok dikkatimi çeken The Longest Ride olmuştu. Tam bir romantik-komedi/romantik-dram canavarı olduğum için birkaç yorum okuduktan sonra kardeşimi yanıma oturtup derhal filmi izlemeye başladık.

Film Nicholas Sparks’ın kitabından uyarlanmış. Yani The Notebook ve Dear John kitaplarını yazan romantizm bombardımanlı adam, evet.

Afişteki kızı "3D Barbie Kovboy Star" filminde oynuyormuşa benzetmelerini hiç sevmedim :D

Afişteki kızı “3D Barbie Kovboy Star” filminde oynuyormuşa benzetmelerini hiç sevmedim 😀 Kız gerçek gibi bile durmuyor. Ayrıca neden fotoğrafı bu kadar keskinleştirme gereği duydunuz?

the-longest-ride-fotograflar-2

Fal

the-longest-ride-fotograflar-1

Filmdeki asıl oğlanımız Luke; nam-ı diğer taşra çocuğu, kendi çiftliklerinde büyümüş bir boğa binicisi. Evet, mesleği bu. Manyak boğa Rango’nun üzerindeyken düşüp binbeşyüz takla atması ve tüm uzuvlarını oraya buraya çarpması sonucu bu işe bir yıl ara vermek zorunda kalmış. Şimdi ise iyileşmiş yeniden eski şanına dönüp bu işte çok iyi olduğunu kanıtlamak istiyor. Matah bir şey sanki tbr Luke.

Sophia ise yeni mezun olacak olan bir sanat aşığı. New York’ta bir galeride çalışacak, hayallerinin işini yapmaya birkaç adım kadar yakın.

the-longest-ride-fotograflar-3

Luke ve Sophia tanıştıktan bir süre sonra karşılarına Ira adında, en değerli şeyi bir kutu mektup olan bir adam çıkacak ve gerçek aşkın ne demek olduğunu 1940’lara dönerek o mektuplar ile anlatacak.

***

Bu güzel filmi umarım izlersin. Birkaç saatliğine sakinleşip kendini unutmak için ideal 🙂 Fragmanını izlemeni önermem çünkü tüm filmi iki buçuk dakikada özetleyen bir spoiler makinası yapmışlar 😀 Ayrıca aile ile izlemeyiniz asdafsafs

Ben, Luke ve Sophia’dan çok Ira ve Ruth’u sevdim. Günümüzdeki aşklar fazla mekanik değil mi? Whatsapp yerine mektupların hala yazılabilir olduğu bir yılda doğmalıymışım sanırım… Napalım. Bir de Sophia’nın fiziği berbat (!), hiç kıskanmadım, hemen kilo alsın hıh.

İzleyecek olanlara iyi seyirler, görüşürüüüüz ^^

Fal

Leave a Reply