comments 7

Takip Edilesi 5 İllüstratör

Bir illüstrasyon delisi olarak böyle bir yazıyı daha fazla ertelememem lazım. Yeni yurdumdaki yeni odamdan, ranzanın tepesinden bildiriyorum. Bu yazıda sürekli takip ettiğim, tarzlarını çok sevdiğim ve her yeni çalışması ile bana ilham veren 5 illüstratörü tanıtıcam. Umarım beğenirsin. Yazı sonu sorusunu yorum olarak cevaplamayı unutma, küserim.

Tom Haugomat

Böyle bir listenin en başında kimin olacağı benim için çoktan belliydi. Tom’u keşfedeli bir yıldan az oldu ve o günden beri tarzı ile beni şaşırtmaya, defterine çizdikleri ile “nasıl yani” dedirtmeye ve renk paletleri ile kıskandırmaya devam ediyor.

Çocuk kitabı illüstrasyonları yapan Tom aynı zamanda animasyonlarla da ilgileniyor. O mükemmel renkler Posca markerlardan çıkıyormuş bu arada, merak eden olursa diye yazmak istedim. Bu kadar minimalist bir yaklaşımı detaylarla birleştiriş biçimi mükemmel. Özellikle Instagram profilinden defterini incelemeni öneririm.  BehanceInstagram ve Tumblr sayfasından takip edebilirsin 🙂

minimalist-illustrasyon-tom-haugomat-hakkinda

Laia Lopez

Laia bana en çok ilham veren illüstratörlerden biri sanırım. Daha çok el çiziminde ustalaşmış ve artık Disney’de çalışıyor olması gereken bir Instagram fenomeni. Özellikle anime karakterlerini ve ünlüleri kendi tarzına uyarlayıp çizmesini çok seviyorum. Kendisi de çok güzel maşallah. Yok yok Laia hiç kıskanmadım. Instagram profili burada.

laia-lopez-illustration

Zukellogs

Copic ile yaptığı çalışmaların dijital olup olmadığını anlamak için epey çaba sarf etmiştim (mesela aşağıdaki çizimler dijital değil.). Çizgilerinin netliğini ve çizdiği kadın figürlerinin mimiklerini, bakışlarını aktarış şeklini çok seviyorum. Instagram hesabından takip edebilirsin.

zukellogs-illustrations

Derya Durmaz

Nih nih nih. Tanışma şerefine bile eriştiğim Derya abla artık Londra’da yaşıyor. Harika bir reklamcı. İllüstrasyon alanında hem flat hem de texture kullanarak her iki tarzı da çok iyi geliştirmiş bence… Buzzfeed’deki 20 things to start doing çeriğine bakmayı unutma. Instagram ve Behance profilinden takip edebilirsin.

derya-durmaz-illustration

Gizem Winter

Gizem Almanya’da yaşıyor ve harika bir tarzı var. Yaptığı posterlerin tipografik düzenlemesi de ona aitse fontları kullanış şeklini çok seviyorum çünkü bazen riskli ancak harika seçimleri var. Kullandığı renkleri ve ince çizgi stilini çok seviyorum. Facebook sayfasndan (başlığa tıkla) ya da Instagram‘dan takip edebilirsin.

gizem-winter-illustration

Yazı sonu sorusu: Sanat icra eden, yakından takip ettiğin bir isim veya grup var mı? (müzisyen, tasarımcı, yazar v.b olabilir)

Umarım beğenmişsindir. En çok hangisinin tarzını sevdin? Bir sonraki yazıda görüşmek üzere!

Aycan

7 Comments

 1. Yazı çogzel ^^ çok faydalı bir yazı olmuş bence bizim gibi henüz fakir grafik okuyan studentlere 😀 teşekkürler…
  Gel gelelim sorulara :
  1-) Bu dönemde takip ettiğim , daha doğrusu instagram üzerinden yeni keşfettiğim bir tasarımcı var oda tıpkı senin gibi illüstrasyon üzerinde çalışıyor ve çizimlerine bayılıyorum. Hemen söyleyeyim : Chabe Escalante http://instagram.com/chabeescalante takip edebilirsin 🙂
  2-) En çok beğendiğim ise Gizem Winter
  İşin içine tipografik şeyler ve afiş girmiş. Bayılırım bilirsin :))

 2. Zukellogs gerçekten çok iyiymiş, fazlaca kıskandım 😀 Benim de çizimlerim genellikle Faye Halliday tarzıdır ve yazı sonu sorusunu cevaplamış oldum 😀 Hepsini takibe aldım, teşekkürler!

 3. Emre

  Güzel yazı tebrikler. Sevebileceğini düşündüğüm ve tanıma olasılığının yüksek olduğu kişiler. Alanlarında kendilerini fazlasıyla kanıtlamış. Bıkmadan takip ettiğim top 3.
  -insta.com/aykutmaykut ( üretkenliği sorgulanmayacak insan )
  -insta.com/ethemonurb ( çizdiği tarzda Türkleri temsil edebilecek bir insan Salkım söğüt adlı kısa filmini izlemeni tavsiye ederim. )
  -insta.com/dereklaufman ( karakterleştirme konusunda çok başarılı sana şirin ve ilgi çekici gösteremeyeceği karakter yok )

Leave a Reply