comments 2

Guardians of the Galaxy (2014) “I am Groot!”

Geçen hafta başımdan ilginç bir film krizi geçti. Çekilin anlatıcam. Kaç zamandır “Iron Men 3″ü izleme keyfine erişmek için hevesle bekliyorum. En son o şanslı gün geldi çattı. Filmi başlattım. “Ben bu anı daha önce yaşamıştım ya!” oldum. “Dejavuya bak!” dedim devam ettim. Iıı ııh. Dejavu falan değil.

Meğer ben bu filmi izlemişim.

Aman tanrım dedim, karalar bağlayacaktım ki saçma geldi vazgeçtim. Ee o zaman Thor: The Dark World’ü izleyeyim de film izleme hevesim boşa gitmesin diye düşündüm.

BEN THOR’U DA İZLEMİŞİM!

En son pes etmeye yakın Captain America: The Winter Soldier’a giriştim. Yok yok, şükür ki onu izlememişim 😀 Ama onun da yarısında uykudan ölmek üzereyken yattım.

Böyle rezil bi film gecesiydi. Bu da böyle bi anımdır.

Guardians of the Galaxy, geçen haftaki saçma film izleyememe olayından sonra bir anda başlayıp o an tutulduğum bir film oldu. Konusundan bahsetmek gerekirse; psikopat Ronan amcanın süper küreyi ele geçirerek “en birinci benim” demesini önlemeye çalışan beş kahramanı konu alıyor. Tabii bu kadar basit değil. Galaksinin en uyumsuz beş kahramından bahsediyoruz, nabeer! Süper hırsız Star-Lord nam-ı diğer Peter Quill,  eli silahlı süper zeka bir Rakun ve onun eşi benzeri olmayan ağaç (ağaç gibi bişi?!) dostu Groot (favorim), ailesinin intikamını almaktan başka amacı olmayan dev Drax, son olarak hızlı ve öfkeli yeşil güzelimiz Gamora! Hadi sayalım; süper hırsız, silahlı rakun, ağaç arkadaş, intikamcı dev, hızlı ve öfkeli yeşil güzel… “Are you fucking kidding me?” diyor ki böyle takım mı olur. OLMUŞ!

Hadi fragmanına bir göz atalım da daha fazla kendi kendime saçmalamayayım burada.

Filmin ilk sahnesi bizi Star-Lord küreyi satmak için çalarken tuhaf zenci uzaylılar tarfından basılırken karşılıyor (fragmanın başındaki sahme). Sonrasında filmin akışı insanı içine çekiyor zaten. Espiriler, şakalar… Sülalesi rahat, filmin en ciddi yerinde komiklik yapan tipler. “En sesli güldüğüm ve en samimi bulduğum film” ünvanı Guardians of the Galaxy’e gidiyooor. Ben iki saatin nasıl geçtiğini anlamadım. Umarım izlersin ve sen de beğenirsin ya da zaten izlemişsindir ve zaten beğenmişsindir, bu da güzel.

Çok fazla spoiler vererek rezil etmek istemiyorum zaten, en sevmediğim şeydir. Zaman geçsin, keyfim yerine gelsin, birileri beni mutlu etsin diyorsan bu filmi izle bence. Benim için bundan fazlası oldu elbette. Çizgi romanlarını okumadığım için pişman oldum mesela. Bu yazıda “İnanılmaz bir film!” falan diye ver coşkuyu yapacağıma “Öhmm” işte “çizgi romanlarında aldığım hazzı filmde bulamadım…” falan yapardım. (hedefe bak) Büyük ihtimalle çizgi roman serilerini ele geçirip okuyacağım başarabilirsem. Tamam biliyorum Marvel ve DC karakterleri konusunda çok şıpsevdi bir insanım ama ben bu beşliye cidden vuruldum!

Bir de en sevdiğim sahnelerin giflerine yer verip defolup gideyim artık. Senin de işin gücün vardır, durmuş burda beni okuyorsun. (Estağfurullah seni okumaktan daha önemli ne gibi bir işim olabilir dediğini duyar gibiyim ^^)

Gifler spoiler içereceği içim filmi izlemeyediysen anında sekmeyi kapa… öhm başka bir yazımı okursan çok mutlu olurum!

Asalete bakın! (Quill’in esnemesini saymazsak :D)

Madem spoiler bölgeye girdik şunları söylemeden edemiycem. NEBULA’YI YAŞ ODUNLA DÖVMEK İSTİYORUM! Groot hayalimdeki dostluğun karakteriydi. Anca hayal zaten. Quill’e ve şarkı listesine hastayım. Söyleyeceklerim bu kadar.

guardians-of-the-galaxy-quill-f-machine

yesil-guzel

kizgin-roket

groot

groot-dans

drax

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere! Kendine iyi bak 🙂

Çaauuv! 🙂

2 Comments

Leave a Reply