comments 7

Geçmişe Ait Bir Kadın: Addie Hamilton

Merhaba millet! Birkaç gün önce e-posta hesabıma düşen bir tanıtım maili ile aklımda tekrar yer eden Addie’yi anlatmaya geldim.

Addie’yi iki yıl önce, henüz o on yedi yaşındayken, Fever ve Blurred Lines cover videoları ile YouTube’da keşfetmiştim. Bir insan gerek görünüşü, gerek tarzı gerekse sesi ile nasıl bu kadar günümüze ait olmayabilirdi ki?

Addie, “Vintage” kelimesini daha 17 yaşındayken bir yaşam tarzı olarak benimsemiş çok farklı bir karakter benim gözümde. Şimdi aşağıdaki fotoğraflara bakın, ne demek istediğimi anlayacaksınız 🙂

Photo Credits, Flickr: Addie Hamilton

Bu fotoğrafların tümü günümüzde, son birkaç yıl içinde çekilmiş. Asıl tuhaf olan şey ise Addie’nin bu fotoğrafları çektirmek için özel olarak giyinmiş olmaması. Hayır, bence poz vermiyor, zaten genel olarak 1930-60’lara ait biri. Işınlanma var da biz mi bilmiyoruz acaba?

Daha da şaşırmak için yukarıdaki Flickr adresine ve bu bağlantıdaki galeriye göz atabilirsiniz. Peki Addie; madem bu kadar güzelsin, bu kadar farklı birisin… Sesin bari eksik kalsaydı.

Biraz da hayatı hakkında bilgi verelim 🙂 Bu kadar görüntü ve ses bir anda fazla geliyor tabii… Addie şu an (2015) 19 yaşında. Fotoğraflarına baktıktan sonra günümüze dönünce sanki şu an hayatta olmayan ya da ananemiz yaşında olan birinden bahsediyormuşum gibi hissediyor insan. Evet 19 yaşında.

California’da yaşıyor olan Addie 14 yaşındayken anneannesinin plak çalarından Peggy Lee, Benny Goodman ve Eartha Kitt şarkıları dinlemeye başladıktan sonra 1930-60’ların R&B ve Caz müziklerine aşık oluyor. Bu şarkıların tarzı ve kendi sesinin ilhamı ile bir şekilde kendini stüdyolarda ve şarkı yazarlığı yaparken buluyor.

17 yaşına geldiğinde de Robin Tickhe’in Blurred Lines şarkısının caz versiyonu ile YouTube’da bir milyondan fazla izlenme elde ediyor.

Bu yıl ise The Yound and The Restless dizisinde soundtrack olarak Just Berathe adlı şarkısının kullanılmasından dolayı Emmy’e aday gösterilmiş.

Instagram hesabından günlük hayattaki Addie’yi görebilirsin. Bio’sunda “büyükannenizin en iyi arkadaşı” yazması peki? 😀 Bu kızın evleneceği adamı merak ediyorum. Lütfen siyah beyaz, şapkasız sokağa çıkmayan genç ancak bastonlu bir beyefendi olsun.

Bu kadar Addie yeter ^^ Önümüzdeki on yıl içinde onu çok iyi yerlerde göreceğimize emin olduğum için ne kadar erken tanısak kârdır dimi?

Umarım onu ve sesini sevmişsinizdir 🙂 Görüşürüüüz 🙂

7 Comments

Leave a Reply