comment 0

Coolmuşum gibi çek knk…

Instagram. Rol rol rol! Cool çek knk, şu tarafa bakıyomuşum gibi çek ama aslında gözüm kamerada olsun knk. KNK KNK KNK! Yıl-dım!

Birkaç gün önce Instagram’ı telefondan sildim. Sıkılmaktan ölerek öylece uygulama taymlaynı yenileme sporu yaptığım bir anda nefret ettiğimi fark ettim. Bakma, ben öyle arada gaza gelir bi anda saçma sapan şeyler yaparım ama bu onlardan biri değildi.

Doğal olmadığım her ortam canımı sıkıyor. Fark ettim ki Instagram da bu ortamlardan biri. Twitter öyle değil. Aklıma ne esiyorsa yazıyorum, şunu evirip çevirip de şöyle yazayım ki cool olsun demiyorum.

İlk önce hesabı kapatmayı düşünmüştüm ama pişman olabileceğimi ve “bir sürü anı vardı niye sildim” diye oturup ağlayabileceğim aklıma gelince vazgeçtim. Sadece bir süreliğine görmemek istedim. Birkaç gün oldu ve umrumda bile değil.

Sonuç olarak bu sefer hesabı silip tamamen yok etmektense sevmediğim bölümünü ortadan kaldırmaya karar verdim. %100 doğallık ve başkalarının düşüncelerini umursamamak.

Sadece ben olan fotoğraflardan çok arkadaşlarımla fotoğraflarım olsun istiyorum mesela. Biraz daha doğayı paylaşayım; kuşa, çiçeğe, böceğe de yer vereyim. “Beni öyle bi cool çek ki…” değil de en salak sırıttığımı paylaşayım. Profil sayfamın görünüşü düzgün gözüksün diye Instasize’da on saat zaman fotoğrafı ortalamaktan da sıkıldım ben. Ona da bir çözüm bulmak gerek 😀 Kare fotoğrafların nesi kötü! 😀

Teknoloji madem hayatımızın bu kadar içinde, bu kadar olmalı en azından mutlu edecek şekilde olsun. Bir yıl boyunca ne facebook ne instagram ne de twitterım olduğu dönemi hatırlıyorum da; sanalda olmamak gerçek hayattan dışlanmak gibi biraz.

Tası tarağı toplayıp bi dağ evine kaçası geliyo insanın mesela ama üç dişli WI-FI olmadan nasıl hayatta kalıcaz ki? Zor.

Bir Instagram hallenmemi de böyle noktaladım galiba 😀 Görüşürüüüz! 🙂

Leave a Reply