7 Mayıs 2015

İş, güç, enerji ve düzensizlik…

Merhaba insanlar ve diğer şeyler (evet varlar hıh.)

İş buldum hüloğ. Okuldan bir arkadaş sağolsun dan diye tam benlik bir işi tepside sundu. Önceliklen ona çok teşekkür ediyorum tabiki. Kendine de ettim ama burdan da edeyim, öküzlük yapmiyim. İş, baya iyi bir fotoğraf stüdyosunda hem kendimi geliştirmiş olucam hem de Photoshop ve After Effects alanında skilllerimi konuşturcam. (skill varmış gibi afasfas)

Geçen hafta çarşamba günü gittim konuştum. İlk önce baya kasılırım ve konuşamam diye düşünüyordum. İletişim sorunum olduğunu tüm dünya biliyor. (tüm dünya eşittir benim minik dünyam işte afasfsa) Gayet iyi geçti görüşme ve haftanın dört günü derslerden sonra ve cumartesi olmak üzere haftada 26 saat kadar çalışmak üzere anlaştık. Haftalık ücret olarak ne düşündüğümü sorduğunda, Mia’yı hatırlayarak, Daaannnn! Ne haftalığı, ne fiyatı oldum… Aman tanrım didim. Fiyat söyleme konusunda berbatım ve beş lira verse itiraz edecek cesaretim yok (ee biraz salağım galiba afasf) Şükür ki ben “eheh ben söylemesem, eheh bilemedim şimdi, eheh hımm” derken “sonra konuşulsun”a geldi ve bi hafta bunu düşündüm, kahretmesin. Anneme de danışarak bir orta yol bulduk. Falan filan.

Bu hafta pazartesi günü işe başlama hayalleriylen gittim. Düşündüğüm fiyatı sordu ve onayladı. HEYOO. Öhm neyse. Sonra da gidebilirsin biz seni arıcaz dedi. (ARAMADI) Olmayacak diye baya endişeliyim. Aslında bu olmasa büyük ihtimalle ne bulursam başka bir yerde çalışıcam ama bu iş sanki “ya süper”di, “çok iyi yaa”ydı. Neyse, umalım ki olsun.

İstanbul’dan döndükten sonra (özellikle o hafta) okulu toparlamak baya zor oldu. Aslında olamadı. Derse geç kalmalar, yarısı bitmiş olması gereken ödeve yeni başlamalar. Bilmem ne bilmem ne. Bi de üstüne iş olayı çıktığı için iyice mahfolacak diye çok korkuyorum. Neden bilmiyorum. Bu kadar kasmamın sebebi bölümü önemsemem galiba. Yani hayal ettiğim yerdeyim. Elimden gelenin en iyisi olsun istiyorum ama bir şekilde aksıyor ne bileyim. Bugün fotoğraf dersi için mail atmamız gerekiyordu mesela, fotoğaf çekmediğimi hatırladım. Halbuki plan yapmıştım, pazartesi günü halledecektim ama bir sürü aksilik, saçmalık ve bahane sonrası unuttum gitti. Sonra salııı, derken hobaa çarşamba saat olmuş gecenin körü. Kendime çok kızıyorum, inanamazsın. İlk dönemin yarısı kadar bile aklım ve düzenim yerimde değil sanki. Haftaya da iyi olucak dicem ama sanki yine karışacak ortalık. Şu an da mesela duran ödevler yerine yazı yazıyorum. Laa laa la la, ben de böyleyiiim 😀 Düzene girmek istiyorum. Liste yapacağım, bunları unutacağım. Kafa açtım. Loading… THE HEAD WAS CLOSED.

Bunca işin arasında vlog işine özendim ve yarın kameraya karşı saçmalamayı düşünüyorum. Hem videoyu düzenlerken, salak saçma efektler, ses ve yazılar eklerken After Effects ile uğraşmış olurum. Bakalım becerebilecek miyim? Who knows. İçime de Amerikan kaçtı sanki, neden insan gibi Türkçe yazmadığımı bilmiyorum. Neyse havam olsun afasfasf

Kapanışı şunlarla yapmak istiyorum.

IMG_20150506_215025_edit

Ruh halim.

IMG-20150507-WA002

Biz. (temsili)

Evet yine bir sürü öttüm, kafanızı ağrıttım ve gidiyorum. Ayrıca madem bunu okudun öyle terk-i diyar meraklısı olmadan önce bir noktalık yorum bırak da varlığını bilelim dimi. Di. (BIRAKMADI.)

Görüşüceez, take care. (havama da…..afsafa)

Paylaş:

Hakkımda

Aycan

Keşfetmeyi, yazmayı ve paylaşmayı çok seviyorum. "Ben kimim?" sorusuna yanıt bulmaya, kendimi tanımaya çalışıyorum.