7 Kasım 2014

Hakkımda

Merhabalar efenim! Ben Pinquitte… Gördüğün şekilde yazılıp “pinkuit” diye okunuyorum. Bu tamamen sallama bir isim olmakla birlikte bir kelime bile değil. İngilizcedeki “Pink” sözcüğüne biraz italyan havası katarak “Pinquitte” dedim geçtim. Adımı pinkuit koydum. Feriha’dan iyi olmasın… Bu kadar isim vıdı vıdısı yeter bence. Biraz da kendimden bahsedeyim.

95 model, İzmir üretimiyim. İlkokulun ortalarına kadarki çocukluğumu köyde babanemlerin müstakil evinin üst katında geçirdim. Pijamalarla bakkala giden o sakil kız bendim yani. Pide kuyruklarında bekleyen de. Hatta bir de pide satmaya çalışma maceram vardı ama ticaretin bana göre olmadığını anlayıp 7 yaşındayken pes ettim şükür ki.

Şu ara hayatımın tam olarak “kendini keşfetme” döneminde olduğuma inanıyorum. Herhangi bir yaşama amacım yok. Gerçekten kovaladığım ve elde etmek istediğim bir hedef yok. 3 aydır blog yazamıyor olmak (bir süre kapalıydı) bana hiç iyi gelmedi. Yeni şeyler öğrenmek, kendimi anlamak, bi amaç edinmek ve bu süreci paylaşmak için yazıyorum.

(buraya ekleme yaparım ben sonra.)

…ve yaşamak güzel.

Bir bağlantı yığınından bahsedecek olursak;

  • Beni yakından takip etmek istersen çoğunlukla Twitter‘da aktif oluyorum.
  • Ciddili yazılarımı Medium‘da yazıyorum.
  • Çektiğim fotoğrafları Instagram hesabımda ve Instagram Stories’te paylaşıyorum.
  • Youtuber olabilme çabama destek olmak istersen kanalıma abone olabilirsin.
  • Tasarım, çizim, illüstrasyon gibi okuduğum bölüme yönelik çalışmalarımı Behance ve Dribbble hesaplarımdan takip edebilirsin.
  • Kitap okumayı çok severim ve Goodreads‘e yeni yeni adapte olmaya çalışıyorum.
  • Panolarıma ve kişisel ilhamlarıma göz atmak istersen Pinterest‘te de varım!
  • İzlediğim filmlerin listesine de bu sayfadan ulaşabilirsin. (Henüz çoğu filmi oylamamış olsam da…)

HUH.

Blog, Ekim 2014’ten beri güncel tutmaya çalıştığım bi karalama defteri. Her konuda yanımda olacak bir yol arkadaşı… Bu yolculuğa ortak olmak istersen sosyal medya hesaplarımdan beni takip edebilirsin 🙂

Mutlu kal!
Aycan

Paylaş: