12 Şubat 2015

FikriMühim: Keyfi Köpürt ☕

Merhabalar! 2014 yılının Eylül ayında kayıt olduğum FikriMühim sayesinde Köpüklü Nestlé Coffee-Mate ürününü henüz raflarda yerini almadan tatma şansına sahip oldum. FikriMühim’e kayıt olduktan bir ay kadar sonra kahve ve kahve kremaları ile ilgili bir anket doldurdum. Ürün geleceğini düşünmemiştim daha ilk anketten. Süpriz bir şekilde elime ulaşan kargoyu açınca çok mutlu oldum 🙂

Öncelikle yanlış anlaşılmasın. Bu bir reklam yazısı değil. Ben ürünü deneyip içimden ne geçiyorsa onu yazacağım.

İşi gücü bırakıp, sanki işim gücüm varmış gibi, ciddiyetimi takınarak bir ton fotoğraf çekip ürünü denedim. Bundan sonrasını fotoğraflarla anlatalım 🙂

Bu tipi kahve içerken görmeye hazır mısınız bilmiyorum ama göz zevkinizi bozmaya geldim, açılın 😀

kopuklu-kahve-kremasi-1

Böyle güzel bir kutuda geldi ürün. Pardon ürünler. Kargoyu yolun ortasında “bu ne ya?” diye merak edip açtığım için eve gidene kadar “Evde nescafe yoktu ki. Ben bunu neyle karıştırıcam?” diye düşündüm. Kutuyu açınca rahatladım tabi 🙂

kopuklu-kahve-kremasi-2

İlk FikriMühim mektubumu okurken baya heyecan yaptım.

kopuklu-kahve-kremasi-3

Kuşbakışı kutu görünümü. Bölümüm gereği (grafik) sadece kahvenin tadına ve içeriğine değil dış görünümüne de bakmam gerektiğini düşünüyorum.

Bence “mor”u seçerek dikkat çekici ve hoş bir renk kullanmışlar. Bunun üzerinde sarı bardağı kullanmaları daha da ilgi çekici hale getirmiş.

kopuklu-kahve-kremasi-4

Kutunun içinden çıkan Nescafé de beni baya mutlu etti 😀

kopuklu-kahve-kremasi-5

Tanıtım için hazırlanan broşür de çok hoştu. Ojelerim de güzel bence.

kopuklu-kahve-kremasi-6

İlk bardak büyük gelmiş olduğu için “Bu mu yani köpük?” diye düşündürdü. Beklentiyi biraz yüksek tutmuşum sanırım. Bu fotoğrafı çektiğimde henüz tadına bakmamıştım.

kopuklu-kahve-kremasi-7

Burada uyumuyorum valla. Kahveyi kokluyorum. Kahvenin kokusu farklı değil. “Bende kahve kreması var!” diye bağırmıyor kesinlikle.

kopuklu-kahve-kremasi-7-1

Tadına baktııım. Sıfır şekerle denemiş olmama rağmen tadı gerçekten güzeldi. Ambalajında belirtildiği gibi “yumuşak içim” olayının doğruluğunu garanti edebilirim. Ben hayvan gibi bardağa, yapım önerisinde söylendiği şekilde üç kaşık kahve kreması ekledim. Daha fazla eklendiğinde daha hafif ve latté havasında olabileceğini düşünüyorum.

Yalnız şöyle bir sorun var ki ben “kahve kreması” denemiyorum “köpüklü kahve kreması” deniyorum.

Ortamı, bardağı ve ojeleri bulduk bari abartalım dedik tuhaf tuhaf fotoğraflar çektik.

kopuklu-kahve-kremasi-9

kopuklu-kahve-kremasi-10

Saçma pozlarımızı da bitirdiğimize göre asıl yorumumu yapmak istiyorum.

İlk kahvede köpük konusunda başarılı olamadığım için bardağın büyük gelmiş olabileceğini düşündüm. Bu nedenle ilki bittiğinde ikinci kahveyi de yaptım. İlkinin yarısı kadar bir bardağa, yine aynı ölçülerle. Bu sefer sonuç daha iyiydi gerçekten. (Ama yine de kataloğun kapağındaki görsel kadar köpük yoktu elbette.)

Köpük konusunda ben Nescafé’nin Sütlü Köpüklü’sünü oldukça başarılı bulduğum için sürekli onunla kıyasladığımdan tatmin olmadım sanırım. Ama bunu bir Türk Kahvesi ile kıyaslarsam köpük kesinlikle yerinde ve güzel.

Sütlü Köpüklü’nün bir diğer artısı suyu katmaya başladığımız gibi köpürmeye ve hemen erimeye başlıyor. Ancak Köpüklü Coffee-Mate Kahve Kreması’nı eritmek için baya bir karıştırdım, bu sırada da köpüğün bir kısmını hallettim zaten anında.

Latté kadar fazla bir köpük beklemediğiniz sürece “yumuşak içim” isteyenlerin kullanabileceği bir ürün 🙂 Ben “vay be köpüğe bak” kadar olmasam da dünyanın ilk köpüklü kahve kremasını sevdim, umarım siz de seversiniz 🙂

İlk FikriMühim yazım böyleydi 🙂 Baya hevesle yazdım, uzattım da uzattım yine. Sağlık olsun 🙂

Görüşmek üzeree ^^

Paylaş:

Hakkımda

Aycan

Keşfetmeyi, yazmayı ve paylaşmayı çok seviyorum. "Ben kimim?" sorusuna yanıt bulmaya, kendimi tanımaya çalışıyorum.