comments 8

FikriMühim: Keyfi Köpürt ☕

Merhabalar! 2014 yılının Eylül ayında kayıt olduğum FikriMühim sayesinde Köpüklü Nestlé Coffee-Mate ürününü henüz raflarda yerini almadan tatma şansına sahip oldum. FikriMühim’e kayıt olduktan bir ay kadar sonra kahve ve kahve kremaları ile ilgili bir anket doldurdum. Ürün geleceğini düşünmemiştim daha ilk anketten. Süpriz bir şekilde elime ulaşan kargoyu açınca çok mutlu oldum 🙂

Öncelikle yanlış anlaşılmasın. Bu bir reklam yazısı değil. Ben ürünü deneyip içimden ne geçiyorsa onu yazacağım.

İşi gücü bırakıp, sanki işim gücüm varmış gibi, ciddiyetimi takınarak bir ton fotoğraf çekip ürünü denedim. Bundan sonrasını fotoğraflarla anlatalım 🙂

Bu tipi kahve içerken görmeye hazır mısınız bilmiyorum ama göz zevkinizi bozmaya geldim, açılın 😀

kopuklu-kahve-kremasi-1

Böyle güzel bir kutuda geldi ürün. Pardon ürünler. Kargoyu yolun ortasında “bu ne ya?” diye merak edip açtığım için eve gidene kadar “Evde nescafe yoktu ki. Ben bunu neyle karıştırıcam?” diye düşündüm. Kutuyu açınca rahatladım tabi 🙂

kopuklu-kahve-kremasi-2

İlk FikriMühim mektubumu okurken baya heyecan yaptım.

kopuklu-kahve-kremasi-3

Kuşbakışı kutu görünümü. Bölümüm gereği (grafik) sadece kahvenin tadına ve içeriğine değil dış görünümüne de bakmam gerektiğini düşünüyorum.

Bence “mor”u seçerek dikkat çekici ve hoş bir renk kullanmışlar. Bunun üzerinde sarı bardağı kullanmaları daha da ilgi çekici hale getirmiş.

kopuklu-kahve-kremasi-4

Kutunun içinden çıkan Nescafé de beni baya mutlu etti 😀

kopuklu-kahve-kremasi-5

Tanıtım için hazırlanan broşür de çok hoştu. Ojelerim de güzel bence.

kopuklu-kahve-kremasi-6

İlk bardak büyük gelmiş olduğu için “Bu mu yani köpük?” diye düşündürdü. Beklentiyi biraz yüksek tutmuşum sanırım. Bu fotoğrafı çektiğimde henüz tadına bakmamıştım.

kopuklu-kahve-kremasi-7

Burada uyumuyorum valla. Kahveyi kokluyorum. Kahvenin kokusu farklı değil. “Bende kahve kreması var!” diye bağırmıyor kesinlikle.

kopuklu-kahve-kremasi-7-1

Tadına baktııım. Sıfır şekerle denemiş olmama rağmen tadı gerçekten güzeldi. Ambalajında belirtildiği gibi “yumuşak içim” olayının doğruluğunu garanti edebilirim. Ben hayvan gibi bardağa, yapım önerisinde söylendiği şekilde üç kaşık kahve kreması ekledim. Daha fazla eklendiğinde daha hafif ve latté havasında olabileceğini düşünüyorum.

Yalnız şöyle bir sorun var ki ben “kahve kreması” denemiyorum “köpüklü kahve kreması” deniyorum.

Ortamı, bardağı ve ojeleri bulduk bari abartalım dedik tuhaf tuhaf fotoğraflar çektik.

kopuklu-kahve-kremasi-9

kopuklu-kahve-kremasi-10

Saçma pozlarımızı da bitirdiğimize göre asıl yorumumu yapmak istiyorum.

İlk kahvede köpük konusunda başarılı olamadığım için bardağın büyük gelmiş olabileceğini düşündüm. Bu nedenle ilki bittiğinde ikinci kahveyi de yaptım. İlkinin yarısı kadar bir bardağa, yine aynı ölçülerle. Bu sefer sonuç daha iyiydi gerçekten. (Ama yine de kataloğun kapağındaki görsel kadar köpük yoktu elbette.)

Köpük konusunda ben Nescafé’nin Sütlü Köpüklü’sünü oldukça başarılı bulduğum için sürekli onunla kıyasladığımdan tatmin olmadım sanırım. Ama bunu bir Türk Kahvesi ile kıyaslarsam köpük kesinlikle yerinde ve güzel.

Sütlü Köpüklü’nün bir diğer artısı suyu katmaya başladığımız gibi köpürmeye ve hemen erimeye başlıyor. Ancak Köpüklü Coffee-Mate Kahve Kreması’nı eritmek için baya bir karıştırdım, bu sırada da köpüğün bir kısmını hallettim zaten anında.

Latté kadar fazla bir köpük beklemediğiniz sürece “yumuşak içim” isteyenlerin kullanabileceği bir ürün 🙂 Ben “vay be köpüğe bak” kadar olmasam da dünyanın ilk köpüklü kahve kremasını sevdim, umarım siz de seversiniz 🙂

İlk FikriMühim yazım böyleydi 🙂 Baya hevesle yazdım, uzattım da uzattım yine. Sağlık olsun 🙂

Görüşmek üzeree ^^

8 Comments

 1. reklam yazısı değil demişsin ama adeta fotoğraflarla öyle gibi durmuş 😀 tanıtım olarak oldukça başarılı yani 😀 neyse ama konu o değil ojelerinin rengi çok güzel numarası nedir :’)
  hayır aslında konu bu da değildi. fikrimühim nasıl bir şey öyle ya merak ettim 😀 muhtemelen satıcı firmayla alakalıdır da sana yolladıkları sunum oldukça hoşuma gitti 😀 bir de mor ve sarının kullanımı benim de çok hoşuma gitti. hoş ben moru her yerde seviyorum o ayrı mesele 😀
  ilk fikrimühim yazın bence çok güzel olmuş umarım devamı gelir 😀 bu sefer bana pek yaramadı ama başka bir tanıtımda işe yarar belki 😀 -kahveyi ben zift gibi, olabilecek en sert şekilde içmeyi seviyorum da :’)

  • valla dedim ya bardak, kahve, oje bulunca tumblr görllüğe doğru yol aldım 😀 başarılı bulmana sevindim yine 😀 reklamcılığa atılmak gibi fikirlerim var ileride 😛
   haha 🙂 ojeler gabrini rose 14 numara 🙂 ben de sevdim, kardeşimden araklayıp 😀
   fikrimühim’e kayıt olabilirsin istersen. gelen anketler oluyor (pek sık olmuyor ama..) eğer ürün denemene uygunsa deneyip blogunda, twitterında yazabilirsin. puan kazanıyorsun ve bunlar daha sonra ödüllere dönüşüyor. ben ödülleri pek sevmedim, eğlencesine yapmak ve ürünleri ilk deneyenlerden olmak da keyifli 😀
   artık inşallah başta ürünlere 😀 kayıt olmanı öneririm 😀

 2. böyle bol fotoğraflı yazıların devamını bekliyoruz 😀 ojeler güzel ^3^ kahveyle aram iyi olmadığı için onun hakkında bir şey söyleyemeyeceğim 😀

 3. Bugün senin siteni gördüm, bir göz atayım dedim. Cidden şablonu olsun, yazıların olsun mükemmel. Nasıl böyle düzenliyorsunuz anlamıyorum..Sanırım ben yeteneksizim. 😀 Takiptesin tabii ki de! Böyle güzel bir siteyi kaçıramam.

  • Annabeth! Sen nerelerdeydin 🙂
   Ben grafik bölümüne başladığım için “terzi kendi söküğünü dikememiş” olmasın diye baya efor sarfediyorum şablon olayı için :’) bazen halen olmamış gibi geliyor, alışıyorum falan ama beğendiğine sevindim 🙂 Gerçekten beğendiğine çok çok mutlu oldum her yönden 🙂 ama kendine yeteneksiz falan deme, çok kızdım!

Leave a Reply